Şimdi daha 'cici' oldu

İzmir’in tarihi mekanlarından Cicipark, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı düzenleme projesiyle yeniden hayat buldu..

Şimdi daha 'cici' oldu
Şimdi daha 'cici' oldu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin unutulmaya yüz tutan doğal ve tarihi değerlerinden birini daha cazibe merkezi haline getirdi.

Eşrefpaşa semtinin sembollerinden biri olan Cicipark ve tarihi İpekyolu’nu kapsayan bölgeyi yeniden düzenleyerek hayat veren İzmir Büyükşehir Belediyesi, İkiçeşmelik Caddesi’nin her iki yakasında 70 bin metrekarelik alana yayılan parkın yeşil dokusunu güçlendirdi; kent mobilyaları, yürüyüş yolları ve çocuk oyun gruplarıyla baştan aşağı yeniledi.

Eğimli bir arazide bulunan düzenleme alanı, en üst kottan en alt kota doğru üst park, cadde, orta bölüm, İpek Yolu ve alt park olarak projelendirildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, parktaki yeşil alanları genişletme çalışmaları kapsamında 28 bin adet yeni bitki dikti. Alandan çocukların ve ailelerin daha fazla yararlanabilmesi için üç ayrı oyun grubu, geceleri daha güvenli hale gelmesi için de aydınlatma sistemleri kuruldu.

Alanda bir adet halı saha, bir adet meydan, üç adet çim seyir terası oluşturuldu. Ayrıca mevcut yol kaplamaları da yenilendi.

 

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dev dinazorlar İEF’te
Dev dinazorlar İEF’te
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından