İzmir'in vekili Atilla Sertel, finalde Eskişehirspor'u destekliyor

İzmir'in bir türlü 'İzmirli' olamayan bazı siyasetçileri, sporda İzmir'in rakiplerini desteklemeye devam ediyor. İzmir bunun örneklerine çoğu kez şahit olmuştu, bu kez de CHP'nin İzmir milletvekili Atilla Sertel, süper lig yarışında Eskişehir'e desteğini açıkça gösterdi, Göztepelilerden Atilla Sertel'e tepki yağdı.

İzmir'in vekili Atilla Sertel, finalde Eskişehirspor'u destekliyor
İzmir'in vekili Atilla Sertel, finalde Eskişehirspor'u destekliyor

İzmir'in CHP'li milletvekili Atilla Sertel'in, Süper Lig'e çıkma mücadelesi veren Göztepe ve Eskişehirspor arasında tercihini açık şekilde gösterdiği bu fotoğraf, sosyal medyada İzmirlilerin tepkisini çekti. Fotoğraf, Eskişehirspor-Giresunspor maçında kaydedildi. Oysa aynı gün ve yaklaşık aynı saatlerde, Bolu'da Göztepe Boluspor'la rövanş maçına çıkmıştı. 

Atilla Sertel, twitter'dan Eskişehirspor'a olan desteğini de açıkça göstermekten çekinmedi. İşte, Eskişehirspor'u, Giresun maçıyla ilgili 'uyardığı' ve 'korumaya' çalıştığı o tweet:

Eskişehir doğumlu Sertel'in, temsilcisi ve vekili olduğu İzmir'in amatörden Süper Lig'in kapısına kadar gelen spor kulübü Göztepe'nin rakibine destek vermesi nedeniyle, sosyal medyada tepki gösterme çağrıları yapıldı.

Göztepeli taraftarların takip ettiği GözGöz.tv facebook sayfasında Sertel için şu ifadeler kullanıldı:

"Bu fotoğraf karesi dün oynanan Eskişehirspor - Giresunspor play-off yarı final maçından.
Fotoğrafta tanıdığımız iki isim var. Birisi Saffet Sancaklı Kocaeli Milletvekili, eski futbolcu. Peki diğeri ?
Gazeteci ve İzmir Milletvekili Atila Sertel. Hani İzmir'in oyu ile TBMM'ye gidip o geyik derisi koltuklarda oturan vekil.
Yıllar sonra Süper Lige bu kadar çok yaklaşan, vekil olduğu şehrin takımının Bolu'da çok önemli maçı varken Eskişehir yolu tutan bu vekili İzmir Milletvekili olarak kabul etmiyoruz.
Başta CHP İzmir İl Örgütü olmak üzere Tüm İzmirlileri bu çakma İzmir Milletvekiline gereken tepkiyi koymaya davet ediyoruz."

Atilla Sertel kimdir?

Atilla Sertel 23 Temmuz 1956 tarihinde Eskişehir'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksekokulu'ndan mezun olan Sertel, okul yıllarından Milliyet Gazetesi'nde başladığı meslek yaşamını sırasıyla Güneş, Yeni Asır, Hürriyet gazetelerinde serbest muhabir ve haber müdürü olarak görevini sürdürdü.

1989 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkilar Daire Başkanı olarak görev yapan Atilla Sertel, 1991 yılında SHP'den İzmir 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı oldu. Barajın yüzde 25, SHP'nin oy oranının yüzde 23.8 olmasından dolayı parlamentoya gidemeyen Atilla Sertel, 1991 seçimlerinden 14 bin 820 tercih oyu alarak 2'inci sıradan birinci sıraya yükselmişti.

Daha sonra gazetecilik mesleğine geri dönen Sertel, Ekonomi Gazetesi'nde haber Müdürü, Gazete Ege'de Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı