Savaşta bacağını, şimdi de umudunu kaybetti

Suriye’deki iç savaşta 2012 yılında bacağını kaybeden Omar Abdullah, umuda yolculuk yaparken yakalanarak umudunu da kaybetti. Çeşme’de aralarında Omar Abdullah’ın da bulunduğu 42 Suriye uyruklu kaçak göçmen yakalandı..

Savaşta bacağını, şimdi de umudunu kaybetti
Savaşta bacağını, şimdi de umudunu kaybetti

Suriye'deki iç savaşta Deyr Ez-Zor’da patlayan bomba nedeniyle bir bacağını kaybeden 22 yaşındaki Omar Abdullah, yeni bir hayat kurma umuduyla çıktığı umut yolculuğunda yakalanarak umudunu da kaybetti. Çeşme Körfezinde devriye görevi yapan sahil güvenlik ekipleri, 02.30 sıralarında Kara Ada yakınlarında bir şişme bot belirledi. Şişme botu müdahale ederek durduran Sahil Güvenlik ekipleri, aralarında Omar Abdullah’ın da bulunduğu 42 Suriye uyruklu kaçak göçmeni Çeşme İskelesine getirdi.


21’i çocuk olan kaçak göçmenlere, Uluslararası Göç Örgütü temsilcileri tarafından battaniye, yiyecek ve içecek dağıtılarak ihtiyaçları karşılandı. İç savaş nedeniyle vatanlarından uzakta yaşamak zorunda kalan göçmen çocukların bir bölümü, Uluslararası Göç Örgütü temsilcilerinin malzeme dağıtırken kullandıkları market arabalarına binerek, oyun oynarken, bir bölümü de banklarda uyumaya çalıştı.
Kaçak göçmenlerin, işlemlerinin tamamlanmasının ardından İzmir Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderilecekleri öğrenildi.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı