Konak’taki tarihi handa tiyatro keyfi

Konak Belediyesinin 2005 yılında hayatını kaybeden Türk Sineması ve Tiyatrosunun unutulmaz ismi Mehmet Ulusoy anısına bu yıl 7’ncisini düzenlediği Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali sürüyor..

Konak’taki tarihi handa tiyatro keyfi
Konak’taki tarihi handa tiyatro keyfi

Bu yıl 9-16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Mehmet Ulusoy Sokakta Tiyatro Festivali ile Alsancak’tan Kemeraltı’na, Hatay’dan Güzelyalı’ya, Kadifekale’den Gültepe’ye Konak’ın farklı noktalarındaki sokaklar tiyatro sahnesine dönüştü. İzmir’in tiyatro keyfini doyasıya yaşadığı adreslerden biri de Tarihi Kemeraltı Çarşısı içindeki Abacıoğlu Han oldu. Tiyatro oyuncusu ve hikaye anlatıcısı Ferhat Budak tarihi handa kurulan sahnede büyüklere masal anlattı. ‘Masal İle Gerçeğin Yarışı’, ‘Evin İçine Giren Kedi’ ve ‘Serçe ile Göçmen Kuşu’ adlı masalları dinleyenleri farklı diyarlara götürdü.
Masal anlatımının ardından bu kez ‘Bir Varmış Bir Yokmuş Tiyatro Topluluğu’ sahne aldı. Doğaçlama tiyatro oyunu ile izleyenlere keyifli anlar yaşatan topluluk hem eğlendi, hem de eğlendirdi. Konak Belediyesince bu yıl 7’incisini düzenlediği festivalin 16 Haziran Cuma günü sona ereceği ifade edildi. Tiyatro gösterimlerinin yanı sıra atölye çalışmaları, seminerler, konser ve söyleşilerin renk kattığı festival kapsamında 16 Haziran Cuma günü saat 19.00’da tiyatro oyuncusu Levent Üzümcü, Dominik Caddesinde düzenlenecek söyleşide İzmirlilerle buluşacağı da bildirildi. 7 gün süren festivalin kapanışı ünlü müzisyen Timur Selçuk’un konseriyle yapılacağı, Gündoğdu Meydanındaki çim alanda gerçekleştirilecek konserin saat 21.00’de başlayacağı ifade edildi.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi