Latin havası Karşıyaka’yı sardı

Karşıyaka Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği ‘Latin Dansları’ kursları, 7’den 70’e her kesimden büyük ilgi gördü. Eğitmenler eşliğinde dans tekniklerini öğrenen katılımcılar, günlük yaşamın stresini atma fırsatı da buldu. Yılın ilk yedi ayında, bin 460 kursiyer Latin dansları kursuna katıldı..

Latin havası Karşıyaka’yı sardı
Latin havası Karşıyaka’yı sardı

Karşıyaka Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği ‘Latin Dansları’ kursları, 7’den 70’e her kesimden büyük ilgi gördü. Eğitmenler eşliğinde dans tekniklerini öğrenen katılımcılar, günlük yaşamın stresini atma fırsatı da buldu. Yılın ilk yedi ayında, bin 460 kursiyer Latin dansları kursuna katıldı.
Hobi kurslarıyla sosyal yaşama renk katan Karşıyaka Belediyesi, ‘Latin Dansları’nı da Karşıyakalıların ayağına getirdi. 2017 yılı içinde İsmail Cem, Ahmet Piriştina ve Bülent Ecevit Kültür Merkezleri’nde ücretsiz olarak açılan kurslar, dans tutkunlarının gözdesi oldu. Katılımcılar arasında; çocuklar, lise öğrencileri, ev hanımları ve emekliler gibi her kesimden Karşıyakalılar yer aldı. Yılın ilk 7 ayında, bin 460 kursiyer Latin Dansları Kursu’na katılım gösterdi.

Spor ve eğlence bir arada
Eğitimlerde; Salsa, Bachata, Arjantin Tango gibi Latin kökenli salon dansları öğretiliyor. Bir yandan eğlenip günlük yaşamın stresinden uzaklaşan katılımcılar, bir yandan da spor yapıp form tutuyor. Yoğun katılımla devam eden kurslar, Mayıs ayında final gösterileriyle sona erecek.

Mutluluğa yatırım
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha yaşanabilir ve mutlu bir kent yaratmak için çıktığımız yolda, sosyal ve kültürel yatırıma büyük önem veriyor, ücretsiz hizmetlerle fırsat eşitliği yaratıyoruz. Binlerce kişiye, farklı branşlarda kurs imkanı sağlıyoruz. Latin Dansları da en keyifli ve yoğun ilgi gören kurslarımızdan biri oldu. Her yaştan yüzlerce yurttaşımız, yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkanı buldu. Sosyal belediyecilik anlayışımızla, insan odaklı hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi