İzmir’den Çin’e dostluk köprüsü

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) bünyesindeki ikinci yabancı dil eğitimi, öğrencilere yeni ufuklar sağlıyor. Eğitim dili İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil öğrenimini Çince seçen İEÜ Mütercim Tercümanlık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Remziye Özge Özge, Çin’de gerçekleştirilecek “2. Asya-Afrika Gençlik Festivali”ne davet aldı. Özge, İzmir’i Bejing ve Xi kentleri yapılacak festivalde temsil edecek..

İzmir’den Çin’e dostluk köprüsü
İzmir’den Çin’e dostluk köprüsü

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) bünyesindeki ikinci yabancı dil eğitimi, öğrencilere yeni ufuklar sağlıyor. Eğitim dili İngilizcenin yanı sıra ikinci yabancı dil öğrenimini Çince seçen İEÜ Mütercim Tercümanlık Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Remziye Özge Özge, Çin’de gerçekleştirilecek “2. Asya-Afrika Gençlik Festivali”ne davet aldı. Özge, İzmir’i Bejing ve Xi kentleri yapılacak festivalde temsil edecek.
Uzakdoğu kültürüne çocukluğundan bu yana ilgisinin olduğunu belirten Özge, İzmir’i ve Türk kültürünü Çin’de anlatacağını söyledi. Okul bünyesinde ikinci yabancı dil eğitiminin geleceğini planlamasını hızlandırdığını aktaran Özge, “Mesleğimin hep yabancı dil ile ilgili olmasını istedim. Sonunda amacıma ulaştım. Asya diline ve kültürüne karşı ilgimi küçükken fark ettim. Bu yüzden İzmir Ekonomi Üniversitesinde ikinci yabancı dilimi Çince seçtim. Çinceyi seçtiğim için çok mutluyum. Çincenin birçok avantajı olduğunu ve aynı zamanda çalışma alanlarının çok olduğunu biliyorum. Bence artık dünyanın dili Çincedir” dedi.

"Ülkemi ve İzmir’i temsil edeceğim"
Çince-İngilizce çeviriler yapmayı hedeflediğini, Çinlilerin disiplinli ve çalışkan olduğunu kaydeden Özge, eylül ayında 1 hafta sürecek Asya-Afrika Gençlik Festivali’ne davet edilmesinden gurur duyduğunu söyledi. Özge, “Hem Çin kültürünü daha yakından tanıyacağım hem de Asya-Afrika kıtasından da arkadaşlar edineceğim. Ülkemi ve kentimi en iyi şekilde temsil edeceğim” diye konuştu.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi