'Çoban Fuarı' Düzenliyorlar

Bu yıl Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren İZFAR; hayvan yetiştiricileri, çiftçiler ve sürü yönetimini sağlayan çobanlar için fuar düzenleyecek.

'Çoban Fuarı' Düzenliyorlar
'Çoban Fuarı' Düzenliyorlar

İzmir merkezli fuar firması İZFAR Fuarcılık, Türkiye'de bir ilke imza atarak, alışılagelmişin dışında bir tarım ve hayvancılık fuarı ile tüm sektörü bir araya getirecek. Hayvan yetiştiricileri, üreticiler, çiftçiler ve çobanlar için düzenlenecek olan fuar ile üretimin hem insanlığın devamı için önemine hem de ülke ekonomisine katkısına vurgu yapılacak.
 

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde 18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında Anadolu Yetiştiriciler, Canlı Hayvan ve Çobanlar Fuarı ile Anadolu Kırsal Hizmetler Fuarı'nı düzenleyeceklerini dile getiren İZFAR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Füsun Çakmak, "Bu ilki Türkiye'nin başkenti olan Ankara'dan başlatmak istedik. Ülkenin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her üreticimiz başkentimizde bir araya gelsin istedik" diye konuştu.

Neden Çoban Fuarı?

'Çoban Fuarı'nın ülkede bir ilk olmasının heyecanını yaşadıklarını vurgulayan Çakmak, "Düzenlediğimiz ve hizmet verdiğimiz fuarlar sebebiyle Türkiye'nin birçok yerinde iş amaçlı bulunup birçok yer görme fırsatımız oldu. Gittiğimiz yerlerde sadece şehrin merkezinde değil aynı zamanda kırsal kesimlerde de bulunma, insanlarla konuşma ve ihtiyaçlarını anlama fırsatı bulduk. Ve farkına vardık ki kırsalda alanda da böyle bir fuara ihtiyaç var. Şehir merkezinden hiç çıkmamış insanlar, kırsalda yaşayan yetiştiricinin, çobanın nasıl emek verdiğini, ne şartlar altında çalıştığını görmeli. Kırsalda üreten üreticiler de şehir merkezinde tüketicilerle buluşmalı ve sorunlarını anlatmalı diye düşündük. Kırsal kalkınma ve üretimin değerinin herkes farkına varsın istedik ve bu fuarı düzenlemeye karar verdik" dedi.

Çoban Fuarı İZFAR
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dev dinazorlar İEF’te
Dev dinazorlar İEF’te
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından