İzmir, İstanbul, Ankara... Bu Gece Her Yer Masmavi

Türkiye'nin tarihi binaları bu akşam mavi ışıkla aydınlatıldı. İstanbul'un boğaz köprülerinden İzmir'in simgesi Saat Kulesi'ne kadar çok sayıda eser özel olarak ışıklandırıldı. İşte nedeni...

İzmir, İstanbul, Ankara... Bu Gece Her Yer Masmavi
İzmir, İstanbul, Ankara... Bu Gece Her Yer Masmavi

Otizm farkındalığına destek vermek için bu akşam, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Galata Kulesi, Çanakkale Şehitler Anıtı, Şanlıurfa Balıklıgöl, İzmir Saat Kulesi, Eskişehir Masal Şatosu, Kadıköy Boğa Heykeli, Akmerkez, Sabancı Center, Akbank Kule, Zorlu Center, Four Seasons Otel, Akasya AVM, DAP Burgu Kule, Spine Tower, Saphire, Amasya Kalesi ve Harşena Dağı, Konya Kelebek Vadisi, Kayseri Radison Blu Otel, Ankara Hasan Doğan Stadyumu mavi ışıkla aydınlatıldı.

İstanbul'un "mavi" hali

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle İstanbul’da bulunan çeşitli anıtsal ve tarihi yapılar da mavi olarak ışıklandırıldı. İnsanların mavi renkli kıyafetler giyerek desteklediği kampanyaya anıtsal ve tarihi yapılarda ışıklarını mavi yakarak destek verdi. 136 ülke tarafından desteklenen "Mavi Işık Yak" kampanyası nedeniyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Galata Kulesi başta olmak üzere İstanbul’un tarihi ve önemli noktaları mavi renkte ışıklandırıldığı görüldü.

İzmir'de de Saat Kulesi mavi ışıkla böyle görüntülendi.Otizm nedir?
Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında ortaya çıkan gelişimsel bir bozukluk olarak tanımlanan otizm, çocuğun çevre ile yeterli sosyal ilişkiler kuramaması neden olmaktadır. İletişim alanında gelişimsel sorunların yaşandığı ve takıntılı davranış biçimlerine sahip olma özellikleriyle tanınır. Dünya üzerine otizmin büyük bir hızla artması nedeniyle Birleşmiş Milletler 2 Nisan tarihi Otizm Farkındalık Günü olarak açıkladı. Birleşmiş Milletler insanlara bu farkındalığı tanıtmak için çeşitli kampanyalar düzenlemektedir.

 

Otizm farkındalık günü otizm mavi ışık yak istanbul 2 nisan
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı