Körfez Geçiş Projesinde İmar Çalışması Bitti

İnciraltı 2. Nesil Platformu üyeleri, Körfez Geçiş Projesinin ÇED raporunun onaylanarak, imar çalışmasının tamamlanmasına çok sevindi.

Körfez Geçiş Projesinde İmar Çalışması Bitti
Körfez Geçiş Projesinde İmar Çalışması Bitti

Platform Başkanı Tayfun Karabulut, “Topraklarımızdan geçecek olan Körfez Geçiş Projesi ulaşım bütünlüğü sağlayarak ulaşım sorununu büyük oranda çözecek ve kentin yeni sembolü olacak” iddiasında bulundu. 


Karşıyaka ile Balçova’yı birbirine bağlaması planlanan İzmir Körfez Geçiş Projesi’nin İzmir’in büyümesine büyük fayda sağlayacağını savunan ve konuyla ilgili basın açıklaması yapan İnciraltı 2. Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, “İnciraltı’nın planlanması ekonomik anlamda devrim yaratacaktır. 2016 Ekim ayında basın toplantısı yaparak, temsili olarak “Körfez Geçişi İnciraltı Şantiyesi”ni açmıştık. 9 Eylül 2017 tarihinde ilk kazmanın vurulacağı müjdesini bekliyoruz ve bu isteğimizin gerçeğe dönüşmesinin heyecanı içerisindeyiz” diye konuştu. İnciraltı 2. Nesil Platformu olarak, Sivil Toplum Örgütleri ve Meslek Odalarına gerçekleştirdikleri ziyaretlerde, İnciraltı’nın gökdelen imarsız ve çevreci olarak planlanmasının tüm İzmir’in ortak isteği olduğunu gördüklerini hatırlatan Karabulut, “Bizler toprak sahipleri olarak, bugüne kadar koruyup kolladığımız, dedelerimizin emaneti olan topraklarımızı şehrimize fayda sağlayacak bir şekilde teslim etmek istiyoruz. Bir kez daha belirtmek istiyoruz ki, İzmir’in faydasına olacak her projeye destek olacağız” şeklinde konuştu.

"İşsizliği düşürecek"

Karabulut, İnciraltı’nın sağlık turizmi odaklı planlanması ile İzmir’i bekleyen kazanımları şöyle sıraladı; “Hastaneler, Oteller ve Kür Merkezleri şehrimize 100 bib yeni turist çekecek ve İzmir’i sağlık turizminin başkenti yapacak. 15 bin yeni istihdam ile İzmir’deki işsizliği yüzde 5 düşürecek. Tüm İzmirlilerin faydalanacağı, Kent Ormanı’nın 2-3 kat büyüklüğünde nitelikli yeşil alanlar kazandırılacak. Şehrin nefesini kesmeyen, gökdelen imarı olmayan yeni konut alanları kazandırılacak. İnciraltı’na gelen turistlerin yaratacağı ticaret hacmi şehrimizin ekonomisini canlandıracak. İzmir’in yeni merkezi İnciraltı olacak.”

Karabulut sözlerini şöyle sürdürdü; “İnciraltı 2.Nesil Platformu olarak; bu süreçte bizlere destek olan, güç veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu’na, AK Parti İzmir Milletvekili Sayın Mahmut Atilla Kaya’ya, AK Parti, CHP, MHP İl ve İlçe Başkanlarına, sivil toplum örgütlerine, meslek odalarına ve tüm İzmir’e teşekkür ediyoruz. Gördük ki İzmir kenetlendiğinde 40 yıllık sorunlar aşılıyor ve İzmir İnciraltı’nı kazanıyor. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan, Sayın İzmirli Başbakanım Binali Yıldırım, İnciraltı Toprak Sahipleri hazır, İzmir hazır. Bizler, kurdele ve makasımız hazır olarak sizleri bekliyoruz.”

İnciraltı platformu İzmir körfez geçiş projesi Tayfun Karabulut izmir
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı