Bakan Kılıç'tan Çok Sert Sözler: İzmir'in Sokağına Bile Çıkamazsınız

Amatör spor kulüplerinin yöneticileri ile bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İzmir’deki Göztepe ve Karşıyaka statları yapımında yaşanan sorunları hatırlatarak, “Eğer önümüze engel getirirseniz İzmir kamuoyunda yürüyemezsiniz. İzmir'in sokağına çıkamazsınız” dedi.

Bakan Kılıç'tan Çok Sert Sözler: İzmir'in Sokağına Bile Çıkamazsınız
Bakan Kılıç'tan Çok Sert Sözler: İzmir'in Sokağına Bile Çıkamazsınız

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Atatürk Stadyumu Hakemler Salonu’nda 240 dernekten oluşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yöneticileri ile buluştu. Kılıç ie Karşıyaka ve Göztepe statları ile ilgili net konuştu.

“Gölge etmesinler başka bir şey istemiyoruz”


Karşıyaka ve Göztepe statları için ihaleye çıkıldığında önlerine ilginç engeller çıkmaya başladığını kaydeden Bakan Kılıç, “Önümüze ilginç engeller çıkmaya başladı. Diğer branşlarımıza da hizmet vermek üzere dizayn edildi. Alsancak Stadı ile ilgili imar sıkıntısı ile ilgili harekete geçerek yeniden yapma konusunda yola çıktık. Onun da süreci uzatıldı. Türkiye’de birçok ilimizde inşa ettiğimiz statların yanında İzmir’de engeller çıkartılması sonucu bir türlü yol alamadık. AK Parti hükümetleri olarak bunda bizim hiçbir eksiğimiz yok. Yeni bir sürece girdik. Göztepe, Alsancak ve Karşıyaka statları ile alakalı eskisinden daha kararlı şekilde yolu yürüyoruz. Karşıyaka başlamış, yol ilerlemiş, altında ciddi bir yatırım var. Önümüzde hiçbir engel yok ama engellemek için suni gündemler oluşturulursa kusura bakmayın sizlerden destek istiyorum. Artık yeter. Bizim ciddi anlamda engellenmemiz söz konusu. Gölge etmesinler başka bir şey istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Engel getirirseniz İzmir kamuoyunda yürüyemezsiniz”


Açıkça uyardığını belirten Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Eğer önümüze engel getirirseniz İzmir kamuoyunda yürüyemezsiniz. İzmir'in sokağına çıkamazsınız. Biz iş yapmak istiyoruz, ‘yok’ diyorsun. Böyle mantık olur mu? Önümüze çıkın neyin ne olduğunu görelim ama İzmirli de olsun. Biz gençlerimize ve sporcularımıza destek için çalışıyoruz. Şunu anlamıyorum; biz neyin yerine neyi yapıyoruz? Göztepe’de stat yapılacak yerde ne vardı? Stat vardı. Karşıyaka’da da, Alsancak’ta da stat vardı. Biz stat yerine başka bir şey mi yapıyoruz? ‘Alsancak’ı yıkıyorlar yerine AVM yapacaklar’ dediler. Bunu diyenler çıkıp özür dilesin. Nerede AVM? Böyle yalan söyleyerek İzmir’i yanıltmaya çalışıyorlar ama benim İzmirli kardeşim yanılmaz.”

Akif Çağatay Kılıç Göztepe Karşıyaka Yeni stadyumlar Gürsel Aksel Şehir Plancıları Odası İzmir
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Bir 'tık' yetiyor
Bir 'tık' yetiyor