Gandalf'ın Referandum Mesajı: Pazar Günü Başınızı Dik Tutun

Yüzüklerin Efendisi film serisindeki Gandalf rolüyle milyonların hayranlığını kazanan Ian McKellen, İstanbul Film Festivali'nin açılışında konuştu, 16 Nisan'daki referanduma gönderme yaptı.

Gandalf'ın Referandum Mesajı: Pazar Günü Başınızı Dik Tutun
Gandalf'ın Referandum Mesajı: Pazar Günü Başınızı Dik Tutun

Yüzüklerin Efendisi serisinde Gandalf karakterini oynayan, ayrıca X-Men, Richard III ile Tanrılar ve Canavarlar filmleriyle dünya çapında ün kazanan, beyazperdenin ve tiyatro sahnelerinin usta aktörlerinden McKellen İstanbul Film Festivalinin onur konuğu olarak Türkiye'ye geldi.

Birgün'den Canan Aydın'ın haberine göre Festivalin açılış töreninde bir konuşma yapan McKellen, konuşmasında 16 Nisan'daki başkanlık anayasası referandumuna ilişkin de bir gönderme yaptı.

"BAŞINIZI DİK TUTUN"

Seyahat ettiği ülkelerin tarihleri konusunda araştırma yaptığını söyleyen ünlü oyuncu, Türkiye tarihine atıfta bulunarak, "Bu fırsattan istifade ederek ülkenizin tarihinin çok önemli olduğunu sizlere tekrardan ifade etmek istiyorum. Geçmişiniz dünyanın geri kalanı için çok önemli. Dolayısıyla Pazar günü başlarınızı lütfen dik tutun!" dedi.

Kendisini bir enternasyonalist olarak tanımlayan McKellen konuşmasına şöyle devam etti:

"Öncelikle burda bulunmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Beni İstanbul Film Festivali'ne ve Türkiye'ye ilk kez davet ettiğiniz için teşekkür ederim. Belki de öncelikle kendimi tanıtmalıyım. Ben bir oyuncuyum. 78 yaşındayım. Hem tiyatro sahnelerinde, hem filmlerde hem de televizyonda rol aldım. İngiltere'de doğdum, aslında Britanyalıyım ama kendimi Avrupalı olarak tanımlamam daha doğru olur. Ben bir enternasyonalistim.

Sinema bizim gitmediğimiz yerlere gitmemizi, görmediğimiz yerleri görmemizi sağlar. Ve bizim bu yolla enternasyonalist olmamızı sağlar."

Yüzüklerin Efendisi Gandalf Ian McKellen Referandum 16 Nisan
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı