Skandal, Bu Fotoğrafla Ortaya Çıktı

16 Nisan referandumunda Türk vatandaşlarının yurt dışındaki oy verme işlemi için şoke eden bir iddia ortaya atıldı. Twitter'da paylaşılan fotoğraf da, iddianın delili olarak gösterildi.

Skandal, Bu Fotoğrafla Ortaya Çıktı
Skandal, Bu Fotoğrafla Ortaya Çıktı

Sözcü gazetesi, 16 Nisan referandumunda Türk vatandaşlarının yurt dışındaki oy verme işlemi için bir skandal yaşandığı iddiasında bulundu. Daha oy verme işlemi resmen başlamadan, hatta pusulalar başkonsolosluklara ulaştırılmadan, Duisburg'daki AKP yöneticilerinden Ahmet Duran'ın mühürlü oy pusulası ile poz verdiği ortaya çıktı.

Duisburg’daki AKP yöneticilerinden Ahmet Duran 11 Mart 2017 tarihinde AKP’nin Duisburg seçim koordinasyon merkezinde çektiği bir fotoğrafı Facebook hesabından böyle paylaştı. Fotoğrafta Duran’ın elinde mühürlü bir oy pusulası olduğu görülüyordu. Ancak Sözcü'nn haberine göre YSK’nın 16 Nisan referandumunda kullanılacak mühürlü oy pusulalarının sevkine 12 Mart’ta başladığı belirtiliyor.

Zeynep Gürcanlı'nın haberinde; YSK'nın, mühürlü oy pusulalarını 12-18 Mart tarihleri arasında yurt dışı temsilciliklere gönderdiği ifadesi kullanıldı.

Skandal Yırt dışı oylama duisburg
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı