Geri Sayım Bitti: 8. Alaçatı Ot Festivali Programında Neler Var?

İzmir bu hafta sonu Alaçatı Ot Festivali coşkusunu 8. kez yaşayacak. Çeşme'ye akın akın ziyaretçi çekecek festival bugün itibariyle başladı.

Geri Sayım Bitti: 8. Alaçatı Ot Festivali Programında Neler Var?
Geri Sayım Bitti: 8. Alaçatı Ot Festivali Programında Neler Var?

Ünü Türkiye sınırlarını da çoktan aşan Alaçatı dünyada bir turizm markası olmayı başardı. Aynı ismi gibi markalaşmış bir kimliği de var Alaçatı'nın: Ot Festivali. Her geçen yıl daha çok ilgiyle büyüyen bir festival olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yıl da Alaçatı Ot Festivali için geri sayım bitti, festival bugün başlıyor.

HER YIL DAHA BÜYÜK İLGİ, DAHA ÇOK ZİYARETÇİ

9 Nisan Pazar günü sona erecek festival için Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç şöyle demişti: Çeşme, ülkemizin göz bebeklerinden biri. Ot Festivali, Çeşme için sezonun başlangıcı oluyor. Sezona hazırız. Tüm misafirlerimizi, 6-9 Nisan tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Alaçatı Ot Festivali'ni doya doya yaşamaya ve stres atmaya davet ediyorum. Ot Festivali'nde açılacak stantlardaki yiyecek çeşitlerini tatmak, söyleşi ve atölyelerde bilgilenmek, müzik dinletileriyle neşelenmek, Alaçatı'nın dar sokaklarında, güneşin alabildiğine ısıttığı taş evlerin arasında keyifli bir dört gün geçirmek üzere herkesi Çeşme'ye davet ediyoruz.

ALAÇATI OT FESTİVALİ'NİN 2017 PROGRAMI

Bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek “Alaçatı Ot Festivali”nde ziyaretçileri yine dopdolu etkinlikler bekliyor. Türkiye'nin fark yaratan festivali bölgenin de alanındaki en büyük etkinliği konumunda. Bu yılın temasının "ısırgan" olduğunu belirtmekte de fayda var.

Festivalin ilk üç gününde akademisyenler, aşçılar ve bloggerlar söyleşilerde ve atölyelerde ziyaretçilerle buluşacak. Festivalin korteji 7 Nisan Cuma günü saat 13:00’te. Cumartesi akşamı da Alaçatı Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20:00’de Gripin sahne alacak.

Festivalin son gününde birbirinden güzel ot yemeklerinin yarışacağı “En Güzel Ot Yemeği” ve “En Fazla Ot Çeşidini Toplama” yarışmaları saat 12:00’de başlayacak. Festival, ritim grubu performansı ve ardından gerçekleştirilecek ödül töreni ile 2017 yılını da renkli görüntülerle tamamlamış olacak.

Alaçatı Ot Festivali Çeşme Muhittin Dalgıç Ot Festivali İzmir festival 8. ot festivali gripin ısırgan
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı