Kocaoğlu'ndan Bakan Kılıç'a Stat Yanıtı: Vur Kazmayı Yap. Neden Yapmıyorsunuz?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Bakan Kılıç'ın statlarla ilgili sözlerine, "Alsancak'ta karşı çıkan yok. Buyurun yapın. İzmir'in futbol tarihi orada yatıyor. Vur kazmayı yap. Neden yapmıyorsunuz?" yanıtını verdi.

Kocaoğlu'ndan Bakan Kılıç'a Stat Yanıtı: Vur Kazmayı Yap. Neden Yapmıyorsunuz?
Kocaoğlu'ndan Bakan Kılıç'a Stat Yanıtı: Vur Kazmayı Yap. Neden Yapmıyorsunuz?

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin yerel radyolarının ortak yayınına katıldı. Hem referandum, hem de kent gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kocaoğlu, statlar tartışmasına değindi.

Kocaoğlu, İzmir'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın açıklamalarını eleştirdi.

İşte Kocaoğlu'nun O Açıklamaları:

"Karşıyaka ve Göztepe statlarının yerinin yanlış olduğunu söylemiştik. Dava da açtık. Ama dava devam ederken Karşıyaka Belediye Başkanı, Karşıyaka Stadı’nda 2 bin 700 metrekare, Türkiye’nin en kıymetli yerini stat yapılması için bakanlığa bedelsiz verdi. Biz de büyükşehir olarak, Göztepe Stadındaki bin 426 metrekare alanı bakanlığa verdik. Mahkeme bitti, uzun süre oldu. Hadi bunları yapamadın. Alsancak Stadında ne vardı? Kaç sene önce stat arazisi içindeki 4 bin 236 metrekare yerimizi yine bedelsiz olarak verdik. Orası bir servet gibi. Gık demeden karar aldık, verdik. Sen de kaç sene önce stadı yıktın. Yerine yenisini niye yapmadın. Hala '400 gün, statları engelliyorlar' diyorlar. Kötü niyet aramam hiçbir konuda; ama siyaseti basitleştirmenin de alemi yok. Alsancak'ta karşı çıkan yok. Buyurun yapın. İzmir'in futbol tarihi orada yatıyor. Vur kazmayı yap. Neden yapmıyorsunuz? Birisi çıksın bana söylesin. Mikrofonla nutuk atmak kolay. Bornova Stadına iyi ki karar vermişiz, yapmışız. İlaç gibi geldi İzmir futboluna. İki sene daha ilaç gibi gelecek. Şimdi bu stadı biraz daha büyüteceğiz."

 

Bakan Kılıç'ın açıklamaları haberi için: http://www.izmirist.com/haber/390/bakan-kilictan-ksk-ve-goztepe-stadyumlariyla-ilgili-flas-aciklama.html

Aziz Kocaoğlu Akif Çağatay Kılıç Göztepe Stadı Karşıyaka Stadı Alsancak Stadı İzmir statları
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı