Alaçatı'da 2. Gün Karnaval Gibi Geçti

Bando eşliğinde, atlardan faytona, eşekten bisikletlere, arabalardan traktörlere kadar hayvanlar ve araçların da katıldığı kortej yürüyüşüne, birbirinden renkli giysilerle yapılan katılım, Alaçatı'yı karnaval havasına bürüdü.

Alaçatı'da 2. Gün Karnaval Gibi Geçti
Alaçatı'da 2. Gün Karnaval Gibi Geçti

Çeşme'de düzenlenen 8. Alaçatı Ot Festivali'nin ikinci gününde gerçekleştirilen kortej yürüyüşü oldukça renkli görüntülere sahne oldu.Korteje Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, eşi Semra Dalgıç, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Yılmazer, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Ahmet Çalışkan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sırrı Aydoğan, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, oda ve dernek başkanları, Yunanistan’ın Sakız Adası Belediyesi Turizm Ofis Sorumlusu Rena Pagoudi Damingou ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Alaçatı Futbol sahası karşısında, saat 13.00'de başlayan kortej yürüyüşünde izdiham yaşanırken, görevliler de zor anlar yaşadı.

Protokol üyeleri stantları ziyaret ederek, otlardan yapılan yiyeceklerin tadına baktılar. Stantlardan alışveriş yaparak Çeşmelilere katkıda bulundular.

 

Alaçatı Ot Festivali Karnaval Çeşme Belediyesi
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı