Erdoğan'dan, Tuncay Özkan'a: Yarın İzmir'deyiz Buyur Gel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan'ın miting otobüsünden polise yönelik sert hitabıyla ilgili, “Bunların sonunun geldiğinin alametleri. Bu vatanın evladına sen ‘it’ diyemezsin. Bu millet sana gereğini yapar. Yarın İzmir'deyiz buyur gel. Siyasette affedilmeyecek sözlerdir” dedi.

Erdoğan'dan, Tuncay Özkan'a: Yarın İzmir'deyiz Buyur Gel
Erdoğan'dan, Tuncay Özkan'a: Yarın İzmir'deyiz Buyur Gel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kanal 24, 360 ve Alem Fm ortak yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, Tuncay Özkan'ın Tepkisini Eleştirdi

CHP’li vekillerin son dönemde tepkilere yol açan açıklamaları ile yine CHP'li Tuncay Özkan’ın miting sırasında polise ve bir vatandaşa yönelik tepkisi hatırlatılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunların sonun geldiğinin alametleri. Bu vatanın evladına sen ‘it’ diyemezsin. Muhtemelen trafik polisi, orada bir düzen kuruyor. Bunların sonu gelmiştir. Bu millet sana gereğini yapar. Bunlar bu halkın dilini yakalayamadılar. Bunlar menşei itibari ile maalesef buraya gelişi farklı ve o da şimdi mesela denize dökeceğiz derken kim adına bunu söylüyorsun? Genel başkanın adına mı söylüyorsun sana böyle bir yetki mi verdi ne adına söylüyorsun? Ben ne dedim biz denize dökmeyeceğiz bunlar için özel bir demokrasi müzesi yapacağız. Bunları güzel objeler olarak orada değerlendireceğiz dedim. Yarın İzmir'deyiz buyur gel. Orada yapalım, oradayız. Siyasette affedilmeyecek sözlerdir. Eline sahip olacaksın, diline sahip olacaksın, beline sahip olacaksın. Bu nedir ahlak sahibi. Bu ağızla kalkacaksın sen orada it diyeceksin. O adam köşe yazarlığı yapmış, cezaevine girmiş, kitap yazmış” ifadelerini kullandı.

“Belediye başkanları lokanta kapatır”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin açıklamalarını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sen hayatında neyi yönettin, kaç kişi yönettin? Önce bunu söyle. Onun için de ne diyor? 'Lokantayı bile icabında kapatabilecektir' Cumhurbaşkanının böyle bir görevi olabilir mi? Lokantayı kapatan kimdir? Belediye başkanları lokanta kapatır. Neyden kapatır hijyenden kapatır ruhsatı yoktur kapatır. CHP geçmişinde şöyle bir anlayış var, kuralları koyarlar ve koydukları kuralları da milli iradeyle değil, CHP eliyle yürütürler, mantık budur. Hatırlayın, 40'lı yıllarda CHP il başkanları aynı zamanda bulundukları illerin valisiydi. Bunu bu ülke gördü. Bu neyi getiriyor? Bunların demokrasi diye bir anlayışı yok. Demokrasiye gelince CHP'nin geçmişinde bu noktada kirlilikler var, hiçbir zaman demokrat olmadılar” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan Tuncay Özkan Referandum
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi