Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a Yanıt: Yakıştıramadım

İzmir Milletvekili Özkan, Maçka'da polise yönelik sert çıkışını eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Özkan, Erdoğan'ın sözlerini Cumhurbaşkanlığı makamına yakıştıramadığını söyledi.

Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a Yanıt: Yakıştıramadım
Tuncay Özkan'dan Erdoğan'a Yanıt: Yakıştıramadım
Haberin videosu için tıklayın!

Tuncay Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik ifadeleri hakkında ANKA haber ajansına konuştu.

Özkan’ın CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen ile Maçka’da seçim otobüsünün üzerinden vatandaşlara hitap ettiği sırada sivil giyimli bir polis memuruna yönelik tepkisini Cumhurbaşkanı Erdoğan şu sözlerle eleştirmişti: “Böyle kalkacaksın sen orada it diyeceksin, bu adam güya köşe yazarlığı yapmış, kitap yazmış, bilmem ne yapmış, filan falan, cezaevine girmiş, biz cezaevlerine Medrese-i Yusufiye diye bakarız ama bununki başka herhalde. Bu farklı bir okuldan mezun oldu öyle bir dert de yok”

Tuncay Özkan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine yönelik bu sözlerine karşılık şöyle konuştu: 

Maçka’daki gerginliğin ardından olayın yatışması için ellerinden geleni yaptıklarını kaydeden Özkan, “Bazıları bundan siyasi sonuç çıkartmak için, bazı siyasi emellerine bizim üzerimizden ulaşmak için ‘Çekil git’ dememizi ‘İt’ diye yorumluyorlar. Ve onun üzerine, bir yalanın üzerine bina ettikleri çürük bir yapıyla işte bir Cumhurbaşkanının bunu kullanabileceği bir hale getiriyorlar. Bu Türkiye için iki şey açısından çok üzüntü vericidir. Birinci üzüntüm Cumhurbaşkanlığı makamının bu işe alet olmasıdır. İkincisi, yılların deneyimine sahip bir politikacının seçilmiş milletvekilleriyle ilgili olarak ve özellikle de benimle ilgili olarak içine girdiği karalama durumudur. Bunu hiç yakıştıramadığımı ifade etmek isterim” 

Erdoğan'dan Tuncay Özkan'a Tepki Haberi İçin Tıklayın:

http://www.izmirist.com/haber/455/erdogandan-tuncay-ozkana-yarin-izmirdeyiz-buyur-gel.html

Ne Olmuştu?

CHP milletvekili Tuncay Özkan, Maçka'da mini miting düzenlerken, otobüsün trafiği engellediği uyarısında bulunan polise sert tepki gösterdi.

Maçka'da Yaşanan O Gergin Anlar İçin Tıklayın:

http://www.izmirist.com/video/30/tuncay-ozkanin-polise-ofkelendigi-anlar.html

Tuncay Özkan Erdoğan Trabzon Maçka Polise tepki seçim otobüsü
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı