Baykal, Başdanışmanın O Sözlerine Yanıt Verdi

Deniz Baykal, İzmir'de katıldığı Fox tv canlı yayınında çarpıcı açıklamalar yapıyor.. Mehmet Uçum'un 'halk kendi devletini kuracak' sözlerine de yanıt veren Baykal, Hayır çalışmasının çok adaletsiz şartlarda yürütüldüğünü belirtti, 'Türkiye gidiyor' sözleriyle, referandumun ve Hayır oyu vermenin önemini anlattı.

 Baykal, Başdanışmanın O Sözlerine Yanıt Verdi
 Baykal, Başdanışmanın O Sözlerine Yanıt Verdi

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Fox tv'de yayınlanan Çalar Saat programının konuğu oldu. 

Deniz Baykal, referandumla yapılmak istenen değişikliği şu sözlerle veryansın etti: "Türkiye gidiyor yahu, kampanya çok adaletsiz, sosyal medyada kıyamet kopuyor, niye sosyal medya? çünkü insanlar korkuyu orada aşabiliyor, yukarıdan inme dayatmaya karşı millet direniyor."

BAŞDANIŞMANIN SÖZLERİNE YANIT VERDİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un "halk kendi devletini kuracak, 16 nisan kutlu olsun" şeklindeki twitter mesajına da yanıt verdi.

HALK ZATEN KENDİ DEVLETİNİ KURMADI MI?

Baykal o sözlere "Halk milli mücadele öncesi ve sonrası halk zaten kendi devletini kurmadı mı? biz 1 asırdır kendi devletimizde değil miyiz? Yani bizim devletimizi başkaları mı yaptı? Bu bir itiraftır, rejim değişikliğinin itirafıdır. Halk kendi devletini kuracak diyor. Hangi devleti kastediyor? Tek adam devletini." ifadelerini kullandı.

O YAZI BİR DAHA YAZABİLİR Mİ? ALAY ETMEK OLUR

Deniz Baykal, TBMM'deki "egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" yazısını da hatırlatarak, 'anayasa değişikliği kabul edilirse o söz yazılabilir mi? Alay etmek olur.' dedi.

VAHDETTİN ÖRNEĞİ VERDİ

Baykal, bugünün tarihine de dikkat çekere, Bugün 11 nisan. Osmanlı Padişahı Vahdettin tam 97 yıl önce bugün, meclisi feshetmişti, o da tek adamdı. Şimdi, 97 yıl sonra yine bir tek adama aynı yetki verilmeye çalışılıyor. Demek ki bu anayasa devlet kurma işiymiş.

BAYKAL'DAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ YORUMU

Baykal, 2010'daki referandumu da hatırlatarak şöyle konuştu: "o referandum olmasaydı, 2016'daki askeri kalkışma yaşanmazdı" dedi, referandumda evet oyu verenler yanlış yaptı, olabilir, yanlış yapılabilir. Ama bu kez yanlış yapılmaması çok önemli."

"BİR AVUÇ İNSAN"

Baykal 15 Temmuz darbe girişimini de, "silahlı Kuvvetlerin ağırlık merkezleri yüz vermedi, bir avuç insan külüstürlerle sokağa çıktı ve hemen yakalandılar" sözleriyle anlattı.

Baykal, AKP'li vekillerin çoğunun 'Hayır' oyu vereceği iddiasını da yineledi.

 

 

 

 

Deniz Baykal Fox Çalar saat İsmail Küçükkaya Mehmet Uçum
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı