CHP Liderinden Anket Açıklaması: İstanbul İçin Oran Verdi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Maltepe'de konuştu, İstanbul'da referanduma yönelik yapılan anketlerdeki son oy oranını açıkladı.

CHP Liderinden Anket Açıklaması: İstanbul İçin Oran Verdi
CHP Liderinden Anket Açıklaması: İstanbul İçin Oran Verdi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Maltepe’de geri dönüşüm işçileriyle buluştu. Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi’nde düzenlene toplantıya Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP Milletvekilleri ve çok sayıda işçi katıldı. 

Programda Kılıçdaroğlu Türkiye’deki işsizlik sorununa dikkat çekerek, “6.5 milyon işsizimiz var. 17 milyon hanede yoksulluk var. Bu sosyal devlet nerede. Anayasal güvence altına alınan ekonomik ve sosyal haklar tek adam rejimi ile bir kişiye devrediliyor. Bir kişi arzu ettiği zaman asgari ücreti dondurabilecek, arzu ettiği derneği sendikayı kapatabilecek. Sizin hakkınızı teslim etmek boynumuzun borcudur. Güçlü sosyal devleti birlikte inşa edeceğiz. Bütün kapıları sizin yüzünüze kapatanlara bir kez olsun çıkacaksınız ‘hayır’ diyeceksiniz. Bu sizin bir hak arama çığlığınız olacak” diye konuştu. 

"AMAÇ GÜNDEMİ SAPTIRMAK"

Anayasa değişikliğine değinen Kılıçdaroğlu, “Anayasa görüşmeleri yapılıyor. 18 madde ile ilgili tartışma bizim dışımızda konuşulmuyor. Başka konular tartışılıyor. Amaç gündemi saptırmak. Elinizden alınacak hakları duyurmamak. Söz verdim karar verdim, 16’sına kadar hiçbir kısır tartışmanın içine girmeyeceğim.” şeklinde konuştu. 

İSTANBUL'DAKİ OY ORANINI AÇIKLADI

CHP lideri şunları söyledi: “Son yapılan çalışmalar şunu gösteriyor. İstanbul’da en az yüzde 53 hayır var. Hayırlı olsun. Korkuyorlar baskı kuruyorlar. İstedikleri kadar baskı kursunlar, para harcasınlar, yeri göğü ‘evet’ ile donatsınlar. Bu milletin bir onuru vardır. Birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyetini bir kişiye teslim etmek istemiyoruz."

kaynak: Cumhuriyet

Kemal Kılıçdaroğlu CHP Referandum anket evet hayır oranı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Bir 'tık' yetiyor
Bir 'tık' yetiyor