Başbakan, İzmirli Evlad-ı Fatihanlar Derneğini Açtı

Başbakan Binali Yıldırım, Bornova ilçesinde halkla buluşmadan önce Yeşilova semtinde vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım, Çamdibi semtinde ise İzmirli Evlad-ı Fatihanlar Derneğinin açılışını gerçekleştirdi.

 Başbakan, İzmirli Evlad-ı Fatihanlar Derneğini Açtı
 Başbakan, İzmirli Evlad-ı Fatihanlar Derneğini Açtı

İzmir ziyaretlerinin 3. gününde sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelen Başbakan Binali Yıldırım, Bornova ilçesinde halkla buluşmadan önce Yeşilova semtinde bir kokoreççiye girerek esnafla sohbet etti. Daha sonra kendisini görmek için sokağa çıkan vatandaşlara seslenen Yıldırım’ın bir sonraki durağı ise Çamdibi semtindeki İzmirli Evlad-ı Fatihanlar Derneğinin açılış töreni oldu.“Evlad-ı Fatihan’ın torunlarının sırtı yere gelmez”
Vatandaşın sevgi seli ile karşılanan Başbakan Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Bu coşkunuz, bu şevkiniz olduğu müddetçe evlad-ı Fatihan’ın torunlarının sırtı yere gelmez. Biz Çamdibi’ni iyi biliriz. 2014 yılında sokak sokak dolaştık, evlad-ı Fatihan’ın evlatlarıyla tanıştık, kardeş olduk. Pazar günü sandığa gidiyoruz. Pazar günü İzmir için o kötü sözleri söyleyenlere gereken cevabı verecek mi? Bu anayasa gençler için yapıldı. 18-24 yaş arası 9,5 milyon gencimiz için yapılıyor ama buna karşı çıkıyorlar. Efendim ‘gençler bu işten anlamaz.’ Sen belediye başkanının yanında bütün gün otururken bu gençler meydandaydı. Bu gençler bizim geleceğimiz” dedi.

Binali Yıldırım Çamdibi Evlad-ı fatihan Yeşilova
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı