Bakla Ve Bezelye Zamanı!

İzmir'in Ödemiş ilçesinin bakla ve bezelye üretimi ile ünlü mahallesi Kaymakçı'da hasat sezonu başlarken, baklanın toptan kilo fiyatı 2 liradan, bezelyenin ise 3 liradan alıcı buldu.

Bakla Ve Bezelye Zamanı!
Bakla Ve Bezelye Zamanı!

Ödemiş ilçesine bağlı Kaymakçı Mahallesinde, yoğun şekilde üretimi yapılan bakla ve bezelye hasadı için hasret sona erdi. Hasada başlayan üreticiler, bu yıl mevsimin ılıman geçmesi nedeniyle hasat sezonunun geciktiğini belirtti.

Baklanın toptan kilo fiyatı 2 liradan alıcı bulurken, bezelye ise kilo fiyatı 3 liradan satıldı. Üretici Oktay Keklik, yaklaşık 15 günden bu yana hareketli olan hasat sezonunun 1 ay daha devam edeceğini söyledi.

Keklik, "Şu an bakla kilosu 2 liradan gidiyor. Bezelyede de fiyat 3 lira. Verim, havanın istikrarsız seyretmesi nedeniyle oldukça düştü. Kaymakçı’ya genellikle İzmir, Balıkesir ve Bursa hallerinden gelip alım yapıyorlar. Şu an için oluşan piyasa maliyetini kurtarıyor ve üreticiyi de mutlu ediyor” dedi.
Kış şartlarının tüm ürünleri etkilediğini vurgulayan Keklik, “Bakla ve bezelyede verim yağışların istikrarsız olması nedeniyle azaldı” şeklinde konuştu.

Bakla Bezelye Ödemiş Hasat
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
mehmet     2017-07-24 kaymakçı köyünde kuru bakla fiatı nedir kim satar bilgi verirseniz tşk ederim 0535 435 35 85
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı