Deniz Uçağıyla 70 Dakikada Boğaz'dan Körfez'e!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketi Burulaş, Bursa-İstanbul arasındaki deniz uçağı seferlerinden sonra rotayı İzmir'e çevirdi. Haliç'ten kalkan uçaklar, 70 dakika sonra İzmir Körfezine iniş yapacak. İşte seferlerle ilgili bilgiler...

Deniz Uçağıyla 70 Dakikada Boğaz'dan Körfez'e!
Deniz Uçağıyla 70 Dakikada Boğaz'dan Körfez'e!

BURSA Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketi Burulaş tarafından Bursa ile İstanbul arasındaki deniz uçağı seferlerinin rotasına İzmir de dahil edildi. Deneme seferine katılan Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, seferlerle ilgili açıklama yaptı.

Dha'dan Tufan Hamarat'ın haberine göre İzmir Limanı'ndaki çalışmaların bitirildiğini belirten Fidansoy, İstanbul- İzmir arasındaki tarifeli uçuşların 10 güne kadar başlayacağını açıkladı. Fidansoy, "İstanbul'dan İzmir'e diğer havayolu şirketlerini kullanarak gitmek isterseniz toplamda yaklaşık 4 saatiniz gidiyor. 4 saat beklemek yerine bizim uçağımızla 70 dakikada ulaşıyorsunuz. Ayrıca uçağımız çok yüksekte uçmadığı için manzarayı seyrederek seyahat ediyorsunuz" dedi. Fidansoy İzmir- İstanbul arası bilet ücretinin ise 250 TL olduğunu belirtti.

4 SAAT DEĞİL 70 DAKİKADA

İstanbul Haliç'te denizden kalkacak uçağın İzmir'de yine denize iniş yapacağını kaydeden Fidansoy şu bilgileri verdi:

"Tek kişi bilet fiyatı, İstanbul- İzmir arası 250 TL, Bursa- İzmir arası ise 225 TL olacak. Bulunduğumuz yer, İzmir'in göbeği Alsancak. İzmir'in herhangi bir noktasından limana gelmek çok kolay, ancak Gaziemir'deki havalimanına gitmek belli bir süre alıyor. Buraya geldikten kısa bir süre sonra uçağa binebiliyorsunuz. Hemen ardından hareket edip İstanbul'un tam göbeğine Haliç'e iniyorsunuz. Süre ise 70 dakika, halbuki normal bir havayoluyla gelmek isteseniz, en normal şartlarda; Atatürk veya Sabiha Gökçen Havalimanı'na gitmek 1 saat, beklemek 1 saat, uçak zamanında kalkarsa 1 saat uçuş yapıyorsunuz. Gaziemir'e iniyorsunuz, oradan kent merkezine geliyorsunuz 1 saat da orada gidiyor, toplamda 4 saatinizi harcıyorsunuz. 4 saat beklemek yerine bizim uçağımızla 70 dakikada ulaşıyorsunuz."
 

DHA

Burulaş Deniz uçağı İzmir İstanbul yolculuk Bursa İzmir Bursa Levent Fidansoy
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı