Ohal Bir Kez Daha Uzatılıyor

Süresi 19 nisan'da bitecek Olağanüstü Hal uygulaması, bir kez daha uzatılacak. Böylece, Ohal Temmuz ayında 1 yılını doldurmuş olacak.

Ohal Bir Kez Daha Uzatılıyor
Ohal Bir Kez Daha Uzatılıyor

CnnTürk'ün haberine göre referandumun ardından Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de toplanacak. 

Saat 20.30'da toplanacak kurulda öncelikli olarak halk oylaması sonucunun ele alınması bekleniyor. 16 Nisan'da yaşananlar özellikle güvenlik başlığı kapsamında tüm detaylarıyla masaya yatırılacak. 

Kurulun bir diğer önemli başlığı 19 Nisan'da süresi dolacak olağanüstü hal uygulaması olacak. 3 ay daha uzatılmasına yönelik kararın kurulda ele alınması ve 19'undan önce Meclis'te oylanması bekleniyor. 

Ayrıca halk oylamasının kabul edilmesi sonrası hayata geçecek ilk uygulamalar başta olmak üzere ilerleyen süreçte uyum yasaları kapsamında meclis gündemine gelecek düzenlemelerin de Bakanlar Kurulu'nda ele alınması bekleniyor. 

Avrupa Birliği, ekonomi ve terörle mücadele konu başlıkları da her bakanlar kurulunda olduğu gibi ele alınacak konular arasında yer alıyor. 

CnnTürk

Ohal ohal uzatılacak Bakanlar Kurulu
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı