MHP'de İlk İstifa İzmir'den: Müsavat Dervişoğlu Ayrıldı

Referandum sonrası, Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı ve MHP İzmir eski İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu, MHP’den istifa etti. İşte Dervişoğlu'nun istifa dilekçesine yazdığı ifadeler..

MHP'de İlk İstifa İzmir'den: Müsavat Dervişoğlu Ayrıldı
MHP'de İlk İstifa İzmir'den: Müsavat Dervişoğlu Ayrıldı

Devlet Bahçeli’nin AKP ile iş birliği yapmasının ardından MHP ile olan bağlarını koparma kararı alan Dervişoğlu, istifa kararını Twitter hesabından duyurdu.

Birgün'ün haberine göre İstifasını “Hedef ve ülkülerimize hizmet ettiğine artık inanmadığım bir siyasi yapı ile birlikte anılmayı anlamlı bulmadığımdan, MHP’den istifa ediyorum” sözleriyle ifade eden Dervişoğlu, MHP Genel Merkezi’ne gönderdiği dilekçede şu ifadelere yer verdi:

“Hedef ve ülkülerimize hizmet ettiğine artık inanmadığım bir siyasi kurum ile birlikte anılmayı anlamlı bulmadığımdan, çocukluğum dahil bütün bir ömrü içinde geçirdiğim ve geçmişte mensubu olmakla şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ediyorum. Gereğini bilgilerinize sunarım.”

YENİ BİR PARTİ Mİ SORUSU SORULDU

İstifa sonrası Hürriyet’e açıklama yapan Dervişoğlu, “Ülkeme ve hedeflerime hizmet etmeyen siyasi bir kurumla anılmayı anlamlı bulmadığım için istifa ettim” dedi.

Dervişoğlu yeni bir parti mi kuruluyor, sorusuna ise, “Hayır. Tamamen şahsi bir karar” yanıtını verdi.

Bundan sonra ne yapmayı planlıyorsunuz sorusuna ise Dervişoğlu, “Herhangi bir planım yok. Allah Türkiye’nin yardımcısı olsun” yanıtını verdi.

Dervişoğlu'ndan Evet Yorumu

“İnşallah herşey iyi olur. Milletimiz bir karar vermiştir. Bu kararın nasıl verildiğine dair rivayetler muhteliftir. YSK, referanduma düşürebileceği kadar gölge düşürmüş; Cumhurbaşkanımız da atı alan Üsküdar’ı geçti, diye yorumlamıştır. Bu karar kendi içinde zaten yeteri kadar gölgelidir. Allah memleketimizin yardımcısı olsun” 

Müsavat Dervişoğlu İstifa MHP
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı