Selim Yaşar Karşıyaka'yı Kızdırdı, Yaşar Holding'i Boykot Korkusu Sardı

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar ile Karşıyakalı taraftarlar arasında başlayan referandum tartışması gündeme oturdu. Yüksek oranda Hayır oyu veren Karşıyaka'nın spor kulübüne yönelik "sponsorluğu gözden geçirmek gerekli" sözleri, Selim Yaşar'a özür diletti. Yaşar Holding de açıklama yaptı.

Selim Yaşar Karşıyaka'yı Kızdırdı, Yaşar Holding'i Boykot Korkusu Sardı
Selim Yaşar Karşıyaka'yı Kızdırdı, Yaşar Holding'i Boykot Korkusu Sardı

Karşıyaka basketbol takımına ‘Pınar’ markasıyla sponsor olan Yaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar, Facebook’taki hesabından, ‘Evet doğru karar veren Türk halkına şükranlar’ cümlelerini yazdı.


Selim Yaşar’ın mesajı, referandumda yüzde 83.11 ‘Hayır’ oyu veren Karşıyakalı takipçilerinin tepkisine neden oldu. Taraftarlara tartışmaya giren Selim Yaşar, daha sonra mesajını silmek zorunda kaldı. 

‘SPONSORLUĞU GÖZDEN GEÇİRMEK GEREKLİ’

Selim Yaşar, bir arkadaşının mesajını silmesini eleştirmesi üzerine, “Karşıyaka zarar görmesin diye silmiştim, 45 milyon borcu olduğu gibi biline” yazdı. 

Bunun üzerine bir başka takipçisinin, “Siz Karşıyaka’yı düşünmeyin, Yaşar Holding’i düşünün” mesajına yanıt veren Selim Yaşar, “En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli” yanıtını verdi.

İŞTE O YAZIŞMALAR

Selim Yaşar tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür mesajı yayımladı: “Karşıyakalı spor camiasından özür dilerim. Ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım."

HOLDİNGTEN AÇIKLAMA

Yaşar Holding’ten bir açıklama yapılarak Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğu vurgulandı:

Demokrasinin önemi ve gereğine inanan Yaşar Topluluğu olarak, Sayın Selim Yaşar’ın görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin Yaşar Topluluğu ve Yaşar Ailesi’ni temsilen verilmediğini, Topluluğumuzun tüm siyasi görüşlere ve partilere eşit mesafede durduğunu hatırlatmak isteriz.”

Yaşar holding tepki Selim Yaşar Pınar boykot
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı