'Polis Sabah İzmir'de YSK Protestocularına Ev Baskını Yaptı'

Referandum sonrası yapılan YSK kararlarını protesto gösterilerinin ardından, İzmir'de bu sabah polisin bazı 'Hayır'cıların evlerine operasyon düzenlediği öğrenildi.

'Polis Sabah İzmir'de YSK Protestocularına Ev Baskını Yaptı'
'Polis Sabah İzmir'de YSK Protestocularına Ev Baskını Yaptı'

Büyük tartışmalarla sonuçlanan ve YSK kararlarıyla oluşan şaibe iddialarının sürdüğü referandumun ardından yapılan protestolar devam ediyor. Bir yandan da, eylemlere katılanlara yönelik operasyon yapıldığı belirtiliyor. Sendika.org sitesinin haberinde, İzmir’de bu sabah 15 kişinin evine operasyon düzenlendiği bilgisi verildi.

Habere göre operasyonlarda Halkevleri üyesi Uğur Demir, Kaldıraç okuru Sibel Yaşar, ESP üyeleri Burak Yılmaz ve Rıdvan Çoşkun, SGDF üyeleri Deniz Bahçeci ve Mert Güneş gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlardan biri de Birleşik Haziran Hareketi İzmir Yürütme Üyesi ve ÖDP İl yöneticisi Arman Hekimoğlu oldu. Birgün'ün haberine göre Hekimoğlu sabaha karşı İzmir'deki evi basılarak gözaltına alındı.

Hekimoğlu'nun, referandumun ardından ülke geneline yayılan YSK protestoları gerekçe gösterilerek gözaltına alındığı belirtildi.

BirGün'e bilgi veren Hekimoğlu'nun avukatı Atakan Güngör, ''Arman, bu sabah 6.30 civarı evi basılarak referandum protestoları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı. Polis evdeki bilgisayarının hard diskini ve Redaksiyon dergilerini aldı. Annesi gelen polislerin, 'bu bir göz korkutma operayonu bundan bir şey çıkmaz' dediklerini söyledi.'' ifadelerini kullandı.

Operasyonlarla ilgili bilgi veren İHA da şu haberi geçti:

Aliağa ve Menemen'da tek tek yapılan baskınlarda şu ana kadar 11 kişi gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda dijital malzeme ve örgütsel doküman ele geçirilirken, 11 kişinin emniyetteki sorgusu devam ediyor. 

 

Ysk protestoları İzmir polis baskını İzmirli hayırcılar
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı