Smyrna Meydanı'na Akın Ettiler

Bayraklı'daki 23 Nisan kutlamalarında Derya Uluğ, Smyrna Meydanı’nı hınca hınç dolduran binlerce kişiye en sevilen şarkılarını seslendirdi.

Smyrna Meydanı'na Akın Ettiler
Smyrna Meydanı'na Akın Ettiler

Bayraklı Belediyesi, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını coşkuyla kutladı. Hizmet binası önünde toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla Sevgi Yolu’na kortej yürüyüşü düzenledi. Ünlü pop sanatçısı Derya Uluğ, Smyrna Meydanı’nı hınca hınç dolduran binlerce kişiye en sevilen şarkılarını seslendirdi.23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bayraklı’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Saat 18.00’de yeni hizmet binası önünde toplanan genci yaşlısı binlerce vatandaş Sevgi Yolu’na kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe katılanlar sık sık İzmir ve 10. Yıl Marşı'nı söyledi. Kortejin Sevgi Yolu’ndan geçişi sırasında evlerinin balkonunda vatandaşlar alkışlarla ve ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak yürüyenlere destek oldu. Ünlü pop sanatçısı Derya Uluğ, Smyrna Meydanı’nda kendisini izlemeye gelenlere en sevilen şarkılarını seslendirdi."Atatürk sayesinde"
Yürüyüş sonunda konuşma yapan Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Sevgili Atatürk ve arkadaşları işgal edilmiş bir Anadolu’yu kurtarmak için Erzurum’dan, Sivas’tan yola çıktılar. TBMM’yi kurdular. Dünyada ilk ve tek çocuk bayramı Türkiye’dedir. Mustafa Kemal Atatürk sayesindedir. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Bu ülkeyi vatan yapan elbette şehitlerimizdir. 23 Nisan 1920’de başlayan kurtuluş mücadelemiz 9 Eylül’de İzmir’de son bulmuştur. Çocuklar, TBMM’nin kuruluşunu Atatürk sizlere bayram olarak hediye etmiştir. Çünkü ilelebet bu bayramı ve bu cumhuriyeti sizler koruyacaksınız. Türkiye’de bir tek Atatürkçü kalıncaya kadar bu mücadele devam eder ve asla yenilmez” dedi.

Derya Uluğ coşturdu
23 Nisan kutlamaları Smyrna Meydanı’nda devam etti. Türk pop müziğinin son dönemlerdeki sevilen ismi Derya Uluğ, Bayraklı'da sahne aldı. Uluğ’u dinlemek için kentin farklı noktalarından gelen binlerce kişi konser alanını hınca hınç doldurdu. Konsere katılanlar sanatçı Uluğ’un söylediği şarkılarla güzel bir akşam geçirdi. Özellikle gençler Uluğ’un şarkılarına eşlik etti. İzmirli olan Uluğ, herkesin bayramını kutlayarak, “Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

derya uluğ bayraklı
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi