Çocukları Coşturan Konser: İzmir'in 23 Nisan'ı Böyle Geçti

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlediği şenlik, coşkuyla geçti. Çocukların doyasıya eğlendiği etkinlik kapsamında, sevilen sanatçı Nil Karaibrahimgil de sahne aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kültürpark'ı dolduran İzmirlilere “Ne mutlu Atatürk'ün çocuklarına” diye seslendi.

Çocukları Coşturan Konser: İzmir'in 23 Nisan'ı Böyle Geçti
Çocukları Coşturan Konser: İzmir'in 23 Nisan'ı Böyle Geçti

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İzmir’de çok özel etkinliklerle kutlandı. Bayrama yakışan bir kutlama için üç gün boyunca özel etkinlikler düzenleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gündoğdu Meydanı'nda çocuklar için eğlence parkı kurdu; Kültürpark’ı adeta bayram yerine çevirdi.

Birbirinden renkli gösteriler ve eğlenceli etkinlerin ardından sahneye, çocukların en çok sevdiği sanatçılardan Nil Karaibrahimgil çıktı. Çocuklar kadar gençler de, Büyükşehir’in kutlama programına büyük ilgi gösterdi.Nil Karaibrahimgil rüzgarı
Nil Karaibrahimgil konseri öncesinde Kültürpark'taki binlerce çocuk ve gence seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluş gününde tüm İzmir'in tek yürek olduğunu söyledi.

Başkan Kocaoğlu, bu coşkunun daha nice yıllar sürmesini dileyerek şunları kaydetti: “Ne mutlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, ne mutlu Atatürk'ün çocuklarına. Ne mutlu barıştan, kardeşlikten, demokrasiden, hukuk devletinden yana olanlara. Hepimizin bayramını kutluyorum. Gelecek gençlerin, gelecek çocukların.” Kültürpark'ta akşam saatlerine kadar süren etkinliklere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu da katıldı. Çocukların atölye çalışmaları kapsamındaki çalışmalarını izleyen Türkegül Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği “Hayallerim, Resimlerim” adlı projede yer alan çocuklara da ödüllerini verdi.

23 nisan izmir izmir fuarı kültürpark nil karaibrahimgil
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı