Diplomatları Şaşırtan Uyarı: Bacağınızı Düzeltin!

Dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de düzenlenen özel oturuma üst düzey diplomatlar da davetliydi. Ancak, aralarında büyükelçilerin de bulunduğu bazı diplomatlara yapılan bir uyarı oldukça şaşırtıcıydı.

Diplomatları Şaşırtan Uyarı: Bacağınızı Düzeltin!
Diplomatları Şaşırtan Uyarı: Bacağınızı Düzeltin!

Hürriyet, dün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle TBMM’de düzenlenen özel oturumla ilgili ilginç bir haber paylaştı. Hürriyet'in haberine göre, Özel oturuma davet edilen diplomatlar locada görüşmeyi izlerken bacak bacak üzerine atınca, bir görevli tarafından uyarıldı, o anlar fotoğraf karelerine yansıdı.

Bacak bacak üstüne attığı için uyarılan diplomatlardan birinin, Fransa'nın Ankara Büyükelçisi Charles Fries olduğu öğrenildi. Fries’in 29 Ağustos 2015'te Türkiye'de göreve başladığı belirtildi.

İÇTÜZÜK NE DİYOR?

TBMM iç tüzüğünde ise dinleyicilerin bacak bacak üzerine atamayacağına dair herhangi bir ibare bulunmuyor.

TBMM içtüzüğünde dinleyiciler ile ilgili düzenlemenin bulunduğu 169. Madde şöyle:

Dinleyiciler, birleşimin devamı süresince kendilerine ayrılan yerlerde sükûnet içinde oturmak zorundadırlar.Dinleyiciler görüşmelerde, kabul veya ret yönünde söz, alkış yahut herhangi bir hareketle kendi düşüncelerini ortaya koyamazlar.Bu yasağa uymayanlar, o yerin düzenini korumakla görevli olanlar tarafından hemen dışarı çıkarılırlar.

Haber/Fotoğraf: Hürriyet

TBMM diplomatlara bacak uyarısı Charles Fries
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı