Emekçiler Meydanlara İndi: 'Hayır, Daha Bitmedi!'

1 Mayıs Türkiye'nin 3 büyük kentinde coşkuyla kutlanmaya 'çalışılıyor'. Sendikalarca 'Hayır Daha Bitmedi' diyerek meydanlara çağrılan milyonlar, İstanbul'da ve Ankara'da ayrı noktalarda toplanıyor. İzmir ise bu yıl da hep birlikte Gündoğdu'da olacak.

Emekçiler Meydanlara İndi: 'Hayır, Daha Bitmedi!'
Emekçiler Meydanlara İndi: 'Hayır, Daha Bitmedi!'

İstanbul’da 1 Mayıs; DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde Bakırköy Halk Pazarı’nda kutlanacak. 1 Mayıs’ta saat 10.00’da toplanacak işçi ve emekçiler saat 11.00’de yürüyüşe başlayacak. Halk pazarındaki miting ise saat 13.00’te başlayacak.

Nakliyat-İş ve İnşaat-İş Sendikaları ile ESP’nin de aralarında olduğu bazı siyasi örgütler ise 1 Mayıs’ta Taksim’de olacaklarını duyurdu.

İzmir'de Adres Gündoğdu

İzmir’de 1 Mayıs; Türk-İş, DİSK, KESK ve TMMOB tarafından Gündoğdu Meydanı’nda ortak kutlanacak. İzmir Limanı, Konak (eski Sümerbank önü), Cumhuriyet Meydanı, toplanma noktaları olarak belirlenmişti. Miting alanındaki program saat 14.00’te başlayacak. Konuşmaların ardından Moğollar grubu konser verecek.

Ankara'da 2 Miting Var

Ankara’da DİSK, KESK, TMMOB, ATO ve ASMMO, “Emeğin yok sayılmasına, demokrasinin gasp edilmesine karşı ‘Hayır daha bitmedi’ sloganıyla 1 Mayıs’ta Kolej Meydanı’nda olacak. 1 Mayıs etkinlikleri saat 10.04’te Gar önünde 10 Ekim Katliamı ve 1 Mayıs 1977 Taksim Katliamı’nda hayatını kaybedenleri anma etkinliğiyle başlayacak. Dikimevi Kutlugün Kavşağı’ndan saat 12.00’de başlayacak yürüyüşün ardından Kolej Meydanı’nda saat 13.00’te miting gerçekleştirilecek.

Türk-İş ise merkezi olarak 1 Mayıs kutlamalarını ismi Anadolu Meydanı olarak değiştirilen Tandoğan Meydanı’nda gerçekleştirecek. Saat 10.00’da Hipodrum’da toplanacak kortejler, saat 10.30’da yürüyüşe geçecek. Miting saat 11.00’de başlayacak.

Kaynak: Birgün

1 Mayıs program
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dev dinazorlar İEF’te
Dev dinazorlar İEF’te
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından
Balıklıova’da çaylar, 28 kadından