CHP'de Muhalifler Gemileri Yaktı: Artık Fedakarlık Yok!

Fikri Sağlar, CHP'de yakın zamanda kopacak fırtınanın sinyalini verdi. Partinin arka plana itilen kanadı sosyal demokratların önemli ismi Sağlar'ın açıklamaları, Kılıçdaroğlu hakkında parti içi düşünceleri de ortaya koydu. Fikri Sağlar, 'Artık fedakarlık yok' dedi, adaylık fişeğini de yaktı.

CHP'de Muhalifler Gemileri Yaktı: Artık Fedakarlık Yok!
CHP'de Muhalifler Gemileri Yaktı: Artık Fedakarlık Yok!

Chp'de art arda alınan seçim yenilgilerine rağmen Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti liderliğini sürdürme çabası, muhalif kanadı artık isyan ettirme aşamasında. Partinin Sosyal Demokrat çizgisini temsil eden önemli isimlerinden Fikri Sağlar, çarpıcı açıklamalar yaptı ve Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

 Akşam gazetesinden Ercan Öztürk'e Sağlar Şunları Söyledi:

Referandum süresince Kars’tan başlayarak Ardahan, Iğdır, Hakkari ve Van’a giderek bir çok insanla görüştüm. Oralar bizim bıraktığımız, çekildiğimiz alanlardı. Bize “Neden buralardan çekildiniz?” diyerek sitem ettiler.

CHP KADRO PARTİSİDİR

Üstteki yapının değişmesi lazım. Bunu yapabilmek için düzenlemeye ihtiyaç var. CHP lider partisi değil, kadro partisidir. Son 10 yıla baktığımızda CHP lider partisi haline getirilmeye çalışılıyor. Partide tek adamlılığı değiştirmemiz gerekiyor. Söylediğinizde samimi olmadığınızı toplum görürse size güvenmez. Kılıçdaroğlu referandum kampanyasında 'tek adama karşıyız' propagandası yaptı ama kendisi tek adam oldu! Bu şuna benziyor; kadına şiddete karşı çıkıyorsun. Eylemler yapıyorsun ama eve gidip karını dövüyorsun.

EKMEK İÇİN EKMELEDDİN'İN BEDELİNİ ÖDEMELİ

2014’teki Cumhurbaşkanlığı seçiminde partinin hiçbir organına danışılmadan karar vermeden bir çatı adayı belirlendi. Bu çatı adayı da partiyle hiç alakası olmayan, ilişkisi kurulmayan bir isimdi. Eğer partinin kurumlarına, örgütüne, grubunu, parti meclisine danışılarak karar verseydi CHP’yi kapsayan bir aday olurdu. Çatı aday bize zorla dayatıldığı için de örgüt sokakta zorunlu olarak destek verdi. Ekmeleddin İhsanoğlu ismini kimin çıkardığını partinin PM üyesi olmama rağmen bilmiyorum. Bu ismi ortaya çıkaranların ve arkasından gidenlerin bedel ödemesi gerekiyor.

BÜTÜN GEMİLER YAKILDI

PM’de bunları konuştuk. Önce PM ve milletvekilleri toplandı. Daha sonra il başkanları. Sonra da belediye başkanları toplanacak ve artık bir karar alınacak. CHP artık karar almak ve uygulamak zorundadır. Karar veremeyenlerin yerine karar vereceklerle yürümek zorundadır. Çünkü artık fedakarlık bitti. Bütün gemiler yakıldı.

ARTIK FEDAKARLIK YOK

CHP tabanı, eşitlik olsun, barış olsun diye önden gidiyor. CHP yönetimi de onların eteklerine tutunarak arkadan geliyor. Partinin bundan da kurtulması gerekiyor. Bugüne kadar fedakarlık yaparak buralara geldik. Artık fedakarlık yapmayacağız, olağanüstü bir kurultay gerekiyor. Olağanüstü kongre CHP’ye zaman kaybettirir. Onun için bir an önce olağanüstü kurultay yapılmalı.

CHP YURTSEVER, SOLCU KİMLİĞİNE DÖNMELİ

Benim aday olmak gibi bir talebim yok. Bu sonra verilecek bir karardır. 35 yıllık siyasi birikimimle bu uyarıları yapıyorum, önerilerde bulunuyorum. Bunun için her türlü göreve de hazırım. CHP bütün kimliklerden oy almalıdır. Kıyılara sıkışmış bir parti olmaktan çıkmalıdır. CHP içerisinde yurtsever insanlar, solcular olmalı. Bundan sonra bu kucaklamayı genişleteceklerin partisi haline gelmelidir.

 

fikri sağlar kemal kılıçdaroğlu chp
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı