Kılıçdaroğlu İçin 2 Seçenek Var: Ya CHP, Ya da Cumhurbaşkanı Adaylığı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’daki referandumda kabul edilen ‘partili cumhurbaşkanlığı’na ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu 2019'da aday olacak mısınız? sorusuna, “Bir partinin genel başkanı cumhurbaşkanı olmamalı” yanıtını verdi. Bu ifadesi de, başkan adayı olsa bile, genel başkanlığı bırakacağını ortaya koydu.

Kılıçdaroğlu İçin 2 Seçenek Var: Ya CHP, Ya da Cumhurbaşkanı Adaylığı
Kılıçdaroğlu İçin 2 Seçenek Var: Ya CHP, Ya da Cumhurbaşkanı Adaylığı

Kılıçdaroğlu Ntv canlı yayınındaki konuşmasında, referandumda Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) verdiği “mühürsüz oy ve pusulaların da geçerli sayılması” kararının hukuka aykırı olduğunu yineledi, “Sandıktan ‘hayır’ çıktığını bütün dünya kabul ediyor” dedi.

Kılıçdaroğlu, 2014'teki Cumhurbaşkanlığı seçimi için MHP ve CHP'nin çatı aday olarak belirlediği Ekmeleddin İhsanoğlu'nun doğru bir karar olduğunu öne sürdü.

FİKRİ SAĞLAR'IN DİSİPLİN KURULUNA SEVKİ

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar hakkında disiplin süreci başlatılmasına ilişkin olarak konuşan Kılıçdaroğlu, "Bizim partimizde bütün arkadaşlarımız fikirlerini aktarırlar. Genel başkan dahil herkesi eleştirebilirler. Hiç kimse kendisini partinin üstünde görmemeli, eleştirinin dozunu kamuoyu önünde istediğim lafı söylememeli. Salı günü onu söyledi. Partiyi kim yıpratırsa kapının önüne koyacağım, nokta" dedi.

BAYKAL'IN ABDULLAH GÜL ÖNERİSİ

Kılıçdaroğlu, Baykal'ın "Abdullah Gül yüzde 49'un temsilcisi olabilir" sözlerine ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, "İsimlerin konuşulması hiç doğru değil. İsimleri daha şimdiden hedef tahtası haline getirmek doğru değil. Şimdiden konuşup onları törpülemek doğru değil" ifadelerini kullandı. 

"SANDIKTAN HAYIR ÇIKTI"

Sandıklardan hayır çıktığını bütün dünya kabul ediyor. Evet sonucu meşru değil. YSK yasalara aykırı kararlar verildi. O kadar açık ki üzerinde tartışılamaz bile. Yasa geçersiz sayılır diyor geçerli saydılar. Ne hukuk ne kanun ne TBMM’nin iradesini bir kenara attılar. Ben çete diyorum. Yasalara aykırı bir oluşum bir grup bir araya gelir yasalara aykırı karar verir onlara çete denir. YSK benzer bir tercih yaptı. O nedenle hayır çıktığına yüzde yüz eminim. Siyasi otoriteden talimat aldılar yasaları açıkça çiğnediler ve 'evet'i çıkardılar. Bu toplumun vicdanı bunu kabul etmez. Bütün uluslararası raporlarda da gayrimeşru bir referandum olarak tanımlanıyor. Hangi demokraside yasalara aykırı bir düzenleme meşru sayılır. Siz parlamentonun yetkilerini alıp bir kişiye teslim edeceksiniz ve bu ülkenin insanları buna evet diyecekler, hayır dediler.

 

kemal kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı 2019 chp deniz baykal fikri sağlar
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Bir 'tık' yetiyor
Bir 'tık' yetiyor