Ankara'da İzmir'i Anlattı

Ankara’da düzenlenen “Mekansal Duyarlılık” konulu panelde İzmir’in kent yönetimindeki hassasiyetlerini anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kenti kendi kafanıza göre yönetirseniz, yanlış yaparsınız." dedi.

Ankara'da İzmir'i Anlattı
Ankara'da İzmir'i Anlattı

Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı çerçevesinde düzenlenen “Mekansal Duyarlılık” konulu panelde konuşmak üzere Ankara’ya davet edilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, aynı gün içinde üç ayrı bakanlıkta önemli temaslarda bulundu. Başkan Kocaoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi de makamlarında ziyaret etti.


Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’nde düzenlenen panel, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ertuğrul Candaş’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Prof.Dr. Yalçın Karatepe, Gazeteci-Yazar Enver Aysever ve Prof.Dr. Aziz Konukman’ın da yer aldığı panelde İzmir’in mekansal duyarlılığını örneklerle anlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Kenti kendi kafanıza göre yönetirseniz, yanlış yaparsınız. Biz İzmir’i İzmirlilerle birlikte, etik değerler ve evrensel ahlak kurallarını gözeterek yönetmeye çalışıyoruz. Birbirimizi severek, güvenerek, destekleyerek ileriye, aydınlık yarınlara kol kola yürüyoruz. Biz aynı zamanda, kendimizi, kentimizin kalkınmasından da sorumlu hissediyoruz. İzmir’deki başarının sırrı budur” diye konuştu.

İki Bakan’la buluştu
Paneldeki konuşmasının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na giderek Müsteşar Yardımcısı Selçuk Sert ile bir araya gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, burada Bakan Ahmet Arslan’la sürpriz bir görüşme de yaptı. Toplantıda ağırlıklı olarak İzmir Toplu Ulaşım Entegrasyon Projesi ele alındı. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’yi makamında ziyaret eden Başkan Kocaoğlu, hemen ardından, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör’le bir araya geldi. Aziz Kocaoğlu, Ankara’da son olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcılarıyla görüştü.

aziz kocaoğlu ankara izmir harita bilimsel ve teknik kurultayı mekansal duyarlılık
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
İzmirli Heidi’nin çadırda okuma azmi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi
Yıllar önce kutlanıyordu, tekrar hayata geçirildi