En Acı Anneler Gününü Yaşadılar: Cenaze Töreninde Gözyaşları Sel Oldu

Muğla-Marmaris karayolunda meydana gelen kazada hayatını kaybeden 3 kişi için İzmir’in Buca ilçesindeki Yaylacık Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. En acı Anneler Günü’nün yaşandığı cenaze töreninde gözyaşları sel olurken, törene CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

En Acı Anneler Gününü Yaşadılar: Cenaze Töreninde Gözyaşları Sel Oldu
En Acı Anneler Gününü Yaşadılar: Cenaze Töreninde Gözyaşları Sel Oldu

Dün Muğla-Marmaris karayolunun Sakar Geçidi mevkiinde meydana gelen midibüs kazasında, Buca ilçesinden Anneler Günü gezisi için yola çıkan çoğunluğu kadın 24 kişi hayatını kaybetti, ikisi ağır 10 kişi yaralandı. Türkiye’yi yasa boğan trafik kazasında hayatlarını kaybeden Kemal Öksüz, Nesrin Öksüz ve Fatma Sevindik için Yaylacık Camii’nde ikindi namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

 

Törene; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti, CHP ve MHP’li milletvekilleri, kazada hayatını kaybedenlerin yakınları ve mahalleliler katıldı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze töreninde, Fatma Sevindik'in tek torunu Yaman, babaannesinin tabutuna her şeyden habersiz sarılırken, Kemal Öksüz ve Nesrin Öksüz'ün 40 yıllık evli oldukları öğrenildi. Camiye sığmayan vatandaşların, sokakta namaz kıldı. Kılıçdaroğlu, cenazelere omuz verdi.

Cenaze töreninin ardından Öksüz çiftinin cenazesi toprağa verilmek üzere Gökdere mezarlığına, Sevindik'in cenazesi ise Kanyaklar mezarlığına gönderildi.


Öte yandan bugün Eyüp Sultan Camii’nde öğle namazını müteakip; Mükerrem Salcan, Mübeccel Dedeoğlu, Ayşe Nur Namlıarkan, Ayşe Kolcu, Hatice Güllü, Serpil Kaldırımcı ve Selda Altay için cenaze töreni düzenlenirken, Cemile Sönmez için de ikindi namazında aynı camide tören düzenlenecek. Melisa Şele için öğle namazını müteakip Kadifekale Camii’nde, midibüsün şoförü Armağan Sertbaş için öğle namazını müteakip Kaynaklar Merkez Camii’nde, Habil Güler için öğle namazını müteakip Yeşil Camii’de, Gülizar Kılıç için öğle namazını müteakip Karabağlar Uzundere Cemevi’nde cenaze töreni düzenlendi.

Turun organizatörü Nazlı Ceylan ikindi namazını müteakip Kurtuluş Camii’nde, Kemal Öksüz, Nesrin Öksüz ve Fatma Sevindik ikindi namazını müteakip Yaylacık Camii’nde, Zeynep Öksüz ikindi namazını müteakip Yeşil Camii’nde, Münire Güler ikindi namazını müteakip Bornova Kavalıdere Camii’nde düzenlenen cenaze törenleri ile son yolculuklarına uğurlandı.

 

Leyla Konakçı ve Fermudiye Ay’ın cenaze törenleri yarın öğle namazını müteakip Eyüp Sultan Camii’nde olacak. Leman Kılıç için yarın öğlen namazını müteakip Buca Cemevi’nde cenaze töreni düzenlenecek. Sultan Karabağ’ın cenazesi, Çiğli Devlet Hastanesi’nde düzenlenecek törenin ardından Adıyaman’a, Zübeyde Çalık’ın cenazesi Ankara Polatlı Camii’ne ve Feray Akın’ın cenazesi ise Çanakkale’ye gönderilecek.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Sabri Göztepe ile anlaştı, sosyal medya yıkıldı
Bir 'tık' yetiyor
Bir 'tık' yetiyor