Kemalpaşa’da Tarhana Festivali

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Tarhana Festivali renkli görüntülere sahne oldu..

Kemalpaşa’da Tarhana Festivali
Kemalpaşa’da Tarhana Festivali

Kemalpaşa’da Kütahyalılar Derneği, kentte geleneksel hale gelen Tarhana Festivaline ev sahipliği yaptı. Dere mesire alanında düzenlenen festival, renkli görüntülere sahne oldu. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı festival, onlarca kişiyi bir araya getirdi.

Festivalde, 15 Temmuz’da kahramanlık örneği sergileyip darbenin seyrini değiştirerek şehit olan Ömer Halis Demir’in resminin bulunduğu tabloyu alarak Kütahya Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut’a hediye eden Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, 15 Temmuz’da Türk milletinin Lazıyla, Kürdüyle, Çerkeziyle bir olduğunu vurguladı. Uğurlu, “Bu anlamlı tabloyu Kemalpaşa Belediyesi olarak Altıntaş Belediye Başkanımız Ferit Karabulut beyefendiye hediye ediyoruz. Gelirini de Kemalpaşa’da Kütahyalılar Derneği veriyoruz. Bu tablonun bizim nazarımızda maddi değerine paha biçilmez. 15 Temmuz’da kimileri tankların önüne yatarken Ömer Halis Demir’lerde aldığı emri gözünü bile kırpmadan uygulayıp vatanı ve milleti için şehit olmuştur. Bizlere de Ömer Halis Demir’lerin aziz hatıralarını yaşatmak düşer” dedi.

Festivale ayrıca, Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, eski Gediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Arif Uğurlu Kemalpaşa Tarhana Festivali
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı