İzmir'de Umre Ödüllü 'Kitap Okuma' Yarışması Yaptılar

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘kitap okuma yarışması’nda dereceye giren ilk 5 öğrenci Umre’ye götürülme ödülü kazandı.

İzmir'de Umre Ödüllü 'Kitap Okuma' Yarışması Yaptılar
İzmir'de Umre Ödüllü 'Kitap Okuma' Yarışması Yaptılar

Birgün'de yer alan habere göre İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 6’ncısı yapılan ‘Kutlu Kitap Okuma Yarışması’nda dereceye giren ilk beş öğrenci “Umre ziyareti” ile ödüllendirildi.

"AMAÇ, OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRABİLMEK"

İzmir İl Eğitim Müdürlüğü’nün 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Kutlu Kitap Okuma Yarışması’na İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Vargeloğlu, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Hamdullah Arvas ve izleyiciler katıldı.

Yarışmanın amacının, ‘öğrencilere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, öğrencilerin kelime dağarcığını zenginleştirmek, öğrencilere Türkçeyi doğru, güzel, etkili kullanma becerisini kazandırmak, bilgi, birikim ve ufuk kazandırmak, milli ve manevi değerlere olan duyarlılığı arttırmak’ olduğu savunuldu.

UMRE ÖDÜLÜ VERİLDİ

Yarışmada dereceye giren ilk beş öğrenciye Umre ziyaretinin hediye edildiği yarışmada, başarı gösteren diğer öğrencilere ise son model akıllı telefon ve notebook verildi. Yarışmada en düşük dereceyi elde eden öğrenciler ise İstanbul gezisine katılma hakkı elde etti.

"MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLER" VURGUSU

Kuran tilaveti, kaside ve şiirlerin okunduğu ödül töreninde öğrencilere ödüllerini veren İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yahşi, ‘milli ve manevi değerlere’ vurgu yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu milletin çocukları en güzel okullarda okuyup en iyi eğitimi almayı fazlasıyla hak ediyor. Biz eğitimciler milli ve manevi değerlerini bilen, içinde vatan sevgisi olan bireyler yetiştirmeliyiz. En önemli ve en değerli şey doğru insan yetiştirmektir. Bizim bu topraklar dışında vatanımız yok.”

BirGün/Çağlar Ballıktaş

 

umre ödülü izmir milli eğitim
Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
İzmir’de alacak verecek meselesi kanlı bitti
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı
Dünya gençleri Karşıyaka’ya hayran kaldı