Sosyal medya, konuşma engelli çocuğun sesi oldu

İzmir’in Aliağa ilçesinde İzban Tren İstasyonunda bulunan, işitme ve konuşma engelli olduğu için geçici olarak çocuk yurduna götürülen bir çocuk, sosyal medya kullanıcılarının da desteğiyle ailesine kavuştu..

Sosyal medya, konuşma engelli çocuğun sesi oldu
Sosyal medya, konuşma engelli çocuğun sesi oldu

İzmir’in Aliağa ilçesinde İzban Tren İstasyonunda bulunan, işitme ve konuşma engelli olduğu için geçici olarak çocuk yurduna götürülen bir çocuk, sosyal medya kullanıcılarının da desteğiyle ailesine kavuştu.
Edinilen bilgiye göre, dün öğlen saatlerinde İzban Tren İstasyonunda 10-12 yaşlarında bir erkek çocuğun tek başına dolaştığını görenler, durumu polise bildirdi. İşitme ve konuşma engelli olduğu öğrenilen küçük çocuk, ihbar üzerine gelen polis ekipleri tarafından İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Kaybolduğu tahmin edilen çocuğun ailesinin bulunması için polis ekipleri arama çalışmaları başlattı. Uzun süren çabalar sonucunda kimliği tespit edilemeyen ve ailesi bulunamayan küçük çocuk, Karabağlar’da bulunan bir çocuk yurduna gönderildi.

Sosyal medyada seferber oldular
Öte yandan, duyarlı vatandaşlar kaybolan çocuğun ailesinin bulunması için sosyal medyada fotoğrafını paylaşarak destek oldu. Yüzlerce vatandaşın fotoğrafını paylaştığı küçük çocuğun ailesine kısa zamanda ulaşıldı. İşitme ve konuşma engelli olan isminin Egehan Köseöz olduğu öğrenilen çocuk, Karşıyaka’da oturan ailesine teslim edildi.

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı