Ege Üniversitesi öğrencileri otizm sınıfı açtı

Ege Üniversitesi UltrAslan UNI taraftar grubu, Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu’nda kendi imkanları ile otizm sınıfı açtı..

Ege Üniversitesi öğrencileri otizm sınıfı açtı
Ege Üniversitesi öğrencileri otizm sınıfı açtı

Ege Üniversitesi UltrAslan UNI taraftar grubu, Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu’nda kendi imkanları ile otizm sınıfı açtı.

İzmir’de Ege Üniversitesi UltrAslan UNI taraftar grubu öğrencileri kendi imkanları ile Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu’nda, Özel Zübeyde Hanım Otizm Sınıfı açtı. UltrAslan UNI Ege üniversitesi üyelerinin kendi aralarında yardım organizasyonu gerçekleştirerek topladıkları bütçe ile sınıfı açan öğrenciler, bütün sınıfı sarı kırmızı renkler ile donattı.

"Katkıda bulunmak istedik"
Ege Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Bölüm 4. sınıf öğrenci UltrAslan UNI Ege Bölge Temsilcisi Latif Enes Aktaş, asıl hedeflerinin otizmli kardeşlerinin eğitim ve öğretim hayatına az da olsa katkıda bulunmak olduğunu belirtti. Aktaş, "Biz ülkemizde yardıma ihtiyacı olan her insana veya kuruma eşit ilgi ve alakayla yaklaşıyoruz. Beydağ Atatürk İlköğretim Okulu’nda otizm ve özel eğitim sınıfı öğretmeni olan Betül Hanım’ın bize ulaşması ve ihtiyaçları olduğunu söylemesi üzerine böyle güzel bir olayın vesilesi olduk" dedi.

Köy okullarına yardım
Sadece bu sene içerisinde LÖSEV ile ortaklaşa olarak "Her Bebek Yeni Bir Gelecek" projelerini düzenli olarak gerçekleştirdiklerini dile getiren Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:"Bir Dilek Tutun Geliyoruz projemizle Diyarbakır’dan Sivas’a, Erzincan’dan Konya’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarına yardım etmeye çalıştık. Yaptığımız bütün bu işlerde ve açmış olduğumuz Zübeyde Hanım Özel Eğitim ve Otizm Sınıfının kurulmasında bize çok yardımı olan başta Sebahattin Şirin, Yılmaz Tutuş ve Veysel Giley ağabeylerimize teşekkürü ediyoruz."

Sen de Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Barış, duvarlara resim oldu
Barış, duvarlara resim oldu
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı
Görme engelli Zümrüt’ten LYS başarısı